Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novým trenérem Mladé Boleslavi se stal Karel Jarolím

Fotbalový klub Mladá Boleslav mění před začátkem jarní části sezóny svého trenéra. Ladislav Minář, který doteď zastával funkci kouče týmu, zůstane sportovním ředitelem a za trénování převezme zodpovědnost Karel Jarolím.

Mladá Boleslav má nového trenéra. Tím se stal zkušený kouč Karel Jarolím. Gambrinus liga na jaře začne pro Boleslav pod novým vedením. „Rozhodlo asi to, že cestování už jsem si užil dost. Chtěl bych navázat na dobrou práci, která tu byla započata. Věřím, že tým v Mladé Boleslavi má potenciál na to, aby se trvale usadil v horních příčkách tabulky, bojoval o pohárové umístění a případně se dostal se do Evropy," řekl Jarolím na tiskové konferenci, kde byl jmenován na současný post.

Jarolím se tak rozhodl vrátit do české ligy po několika působištích v Evropě i mimo ní. V Gambrinus lize naposled trénoval Slavii. Jarolím v listopadu skončil v arabském klubu Al Wahda a od té doby byl volný. „Teď byly ve hře dvě možnosti a obě dvě byly po sportovní stránce zajímavé. Ale rozhodl jsem se tak, že čekat nebudu a půjdu pracovat do Mladé Boleslavi.“

Boleslav je po podzimní části na pátém místě, což není špatné umístění. Velmi nepříjemnou situací bylo vypadnutí z Českého poháru, které mohlo být vstupem do Evropské ligy. Vedení se tak rozhodlo, že je na čase, aby se změnil styl hry. „Jeho asistentem Boris Kočí. S dostavadním asistentem Pechancem jednáme o dalším angažmá v klubu. V nejbližší době bychom to měli vyřešit," dodal k trenérským změnám management. Další novinky, online sázení i zajímavosti ze světa fotbalu přináší bet365.