Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lavička se vrací do Sparty s velkými plány

Jako trenér Sparty se neobjeví poprvé. Devětačtyřicetiletý Vítězslav Lavička tým z Letné naposledy trénoval v roce 2008, pak se ale rozhodl, že přesídlí do ciziny. „Přestože se cítím velkým sparťanem, upřímně říkám, že po návratu ze Sydney jsem nabídku Sparty tak rychle nečekal," prozradil staro-nový kouč.

Gambrinus liga bude mít na konci léta start své nové sezóny a tak ve všech týmech procházejí poslední změny a velké přípravy na nadcházející zápasy. Trenér Lavička byl po jarním neúspěchu Sparty povolán na pomoc. Jaký ho ale přesně čeká tým, ještě úplně neví. „Dneska jsme zahájili letní přípravu, bylo to pro mě první setkání s hráči, takže srovnávat začnu až v příštích dnech a týdnech," odpověděl kouč na otázku, zdali je jeho mužstvo lepší než v roce 2008.

Když byl na Letné před čtyřmi roky, musel nakonec odejít, jelikož jeho představy byly jiné, než jaká byla skutečnost. Nyní se kouč vrací k tomu, co v roce 2008 začal a tím chce také navázat na své předchozí plány se Spartou. „Především bych chtěl říct, že nepřicházím nic bořit. Hodlám pokračovat v započatém procesu, tedy věnovat se hlavně progresivnímu hernímu stylu. Chtěl bych, aby se Sparta stala konkurenceschopným mužstvem, jenže to je proces dlouhodobější, nic nejde změnit mávnutím proutku. Ale rád bych, aby tým získal svou typickou tvář. Aby fanoušci jednou třeba na nějakém fotbale řekli: Hele, ti hrají jako Sparta.“

Jestli se Lavičkovi podaří jeho plány uskutečnit, se uvidí na konci léta a v průběhu nové sezóny. Fanoušci můžou uzavírat kurzové sázky třeba u bet365, jak se klubu v nadcházejících měsících pod novým vedením povede.