Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kaberle je opět v nominaci

Už počtvrté se objeví Tomáš Kaberle v reprezentačním hokejovém týmu na olympiádě. Alois Hadamczik oznámil konečný tým, se kterým hodlá vyrazit na únorovou olympiádu v Soči. V něm bude bojovat i Kaberle, který jinak reprezentuje Kladno.

Zkušeného Tomáše Kaberle uvidí fanoušci hrát hokej živě na olympiádě v Soči. Alois Hadamczik se rozhodl, že výkony, které Kaberle podává v extraligovém Kladnu, by mohly být přínosem i pro český tým. „Kecal bych, kdybych řekl, že ne. Jsem rád, že jsem se do nominace dostal a teď udělám všechno pro to, abych byl součástí dobrého mančaftu. Doufám, že uhrajeme kvalitní výsledek,“ řekl Kaberle po oznámení nominace, ve které bylo i jeho jméno.

„Myslím si, že při jiných situacích jsem nervóznější. Třeba zrovna při nástupu do zápasu. Ale když už se hraje na olympiádě před tolika lidmi, je to něco úžasného. Už jsem si to zkusil na třech předchozích olympiádách a je to nesmírná hokejová i lidská zkušenost. Nejde jen o to, co se děje na ledě,“ dodal Kaberle k nominaci.

 

Kaberle přiznal, že v Soči na tým nečeká lehký úkol. Český tým bude mít pouhé dva tréninky před zápasy a to opravdu není mnoho, přesto však mužstvo doufá, že podá dostatečný výsledek na to, aby přivezli medaili.Nebude čas na nějaké sehrávání. Před prvním zápasem budeme mít dva tréninky, což není moc. Budu se snažit hrát svoji hru. Se Židlou (Markem Židlickým) jsme ofenzivnější než ostatní obránci, takže i to mohlo být důležité, když pan Hadamczik vybíral.“ Sázkové kanceláře, v čele s bet365, budou sledovat, jak se českému týmu bude dařit a jak budou probíhat jeho přípravy.