Jdi na obsah Jdi na menu
 


McLaren na čele kvalifikace v Melbourne

Po prvním kvalifikačním závodě formule 1 této sezóny se může radovat stáj McLarenu. Oba týmoví kolegové, Hamilton a Button, si vyjezdili první dvě příčky a na sobotní Australské Grand Prix startovali z první řady. Důvod na radost mohl mít i tým Lotusu na čele s Grosjeanom, který skončil v těsném závěsu za McLarenem a obsadil třetí místo. Čtvrtou příčku obsadil Schumacher s Mercedesem. Úřadující mistr světa Vettel s Red Bullem se překvapivě ocitl až šestý a Ferrari se do první desítky vůbec nedostalo.

Ferrari mělo smůlu během celé kvalifikace. Vůz jejich bývalého mistra světa Fernanda Alonsa se dostal do smyku a musel být odstraněn traťovými komisaři. Druhý favorit ze stáje Ferrari Felipe Massa zase neměl dostatečnou rychlost, aby mohl atakovat časy lepších jezdců.

Moc se nedařilo i stáji Red Bullu, která v minulosti dosahovala lepší výsledky. Webber tak obsadil až pátou příčku a na závodu vystartoval z třetího řadu spolu s Vettelem.

Rozdíl časů kvalifikace mezi prvními dvěma jezdci McLarenu byl jen pouhých 0,152 sekundy. Vybojovaná dobrá startovní pozice však přinesla příznivé výsledky. Sázkové tipy na jezdce McLarenu určitě přinesly velkou radost, protože oba týmoví kolegové skončili po nedělním závodě v první trojce. Button obsadil první příčku a Hamilton po druhém Vettlovi hned třetí.  

Hned po závodu se jezdci přesouvají do Malajsie, kde se pátek začíná Malaysian Grand Prix a potrvá až do neděle. Vypadá to tak, že McLarenu se vyplatilo důkladné předsezónní testování, což se však nedá říct o týmech Marussia a HRT. Tyto týmy se vůbec nezúčastnili předsezónních testů a v kvalifikaci dokonce ani neodjeli dostatečný počet okruhů.