Jdi na obsah Jdi na menu
 


Fotbalová Chelsea se objeví na Formuli 1

Nejen semifinálové utkání Ligy mistrů bylo ovládnuto modrým dresem anglického týmu Chelsea, ale i monoposty Formule 1 Sauber bude od teď zdobit znak tohoto velkoklubu. Je to několik let zpátky, kdy majitel klubu Roman Abramovich hlásal „obarvíme svět na modro“ a tento cíl ho neopustil.

Švýcarská stáj Formule 1 s fotbalovým magnátem vidí v této spolupráci velký potenciál a oběma týmům to přinese velké zviditelnění v nejlukrativnějších sportovních odvětvích. „Tohle partnerství je výhodné pro obě strany a nabízí potenciál v komerční oblasti. Je to vize spojení dvou celosvětově nejatraktivnějších sportovních odvětví," prohlásil jednatel Chelsea Ron Gourlay.

Podobná spolupráce se doposud neobjevila, ale obě partnerské strany jsou přesvědčené o velkém úspěchu. „Mezi formulí 1 a fotbalem partnerství této formy dosud neexistovalo. Přitom jsou zde společné zájmy; mluvíme o týmových sportech na nejvyšší mezinárodní úrovni," poznamenala Monisha Kaltenbornová, jednatelka  Sauberu.

Nejen logo Chelsea se objeví na Formuli 1, ale také logo Sauberu se objeví na londýnském stadionu finalisty Ligy mistrů a jako pozadí při podávání rozhovorů po zápasech. Švýcaři se podělí s Chelsea o své znalosti sportovní vědy a společně budou sdílet marketing a prodej propagačních materiálů. „Chelsea bude mít tu výhodu, že se její jméno a logo objeví v televizi před všemi fanoušky Formule 1 a celkově fanouškovská základna Formule je značně větší, než ta fotbalová,“ dodal v prohlášení Sauber.

Zda-li se sázení obou týmů na inovativní sportovní spolupráci opravdu tak vyplatí, se ukáže až po nějakém čase. Už teď si ale oba týmy tímto krokem zajistily zájem médií.