Jdi na obsah Jdi na menu
 


Liberec nezaváhal a dostal se do čela ligové tabulky

V neděli potvrdil Liberec své kvality a plně využil šanci na předběhnutí ligového lídra Spartu Praha. Dukla ze středu tabulky podlehla 2:1 a Liberec se ocitl na vrcholu tabulky s dvoubodovým náskokem nad Spartou. Pro Duklu, která od listopadu ještě neprohrála, to byla první porážka.

Český fotbal zažil zvrat ve vedení hned v počátku utkání. Jen pět minut potřeboval nový lídr na vsítění první branky. Domácí nestihli ubránit akci Štajnera a Rilkeho, který si hravě poradil s brankářem. Dukla vzala inkasovaný gól pozitivně a namísto frustrací se začala více prosazovat a získávat dominanci na hřišti. Vážnější akce se však domácí nedočkali a jejich snaha byla zmařená usilovnou obranou Liberce. Hosté sázeli především na soustředěnou obranu a podnikali nebezpečné výpady vedené Štajnerem.  

Druhá polovina se výrazně nelišila od té první a diváci mohli sledovat spoustu osobních soubojů a individuálních akcí. I napříč snaze Dukly výsledek pořád nepřicházel, čehož využili Severočeši. Nebezpečný Štajner odhlavičkoval přímý kop do sítě domácích a zmařil téměř veškerou naději Pražanů.

Ke konci utkání se Dukla přece jen gólově prosadila a Podrazského gól ještě pět minut před koncem zdramatizoval zápas. Naneštěstí pro Duklu se zázrak nekonal a spokojený Liberec si odnáší tři body a nově získané vedení v Gambrinus lize.

Po změně lídra tabulky se

tipování

na celkového vítěze stává nepředvídatelnější. Kuriózní souboj se dá očekávat už tuhle sobotu, kdy se v boji o cenné tři body utkají právě dva největší rivalové o titul, Liberec a Sparta.