Jdi na obsah Jdi na menu
 


Real Madrid sní o Aguerovi do nové sezóny

1. 4. 2012

Ze španělských zdrojů prosáklo, že fotbalový klub Real Madrid si zadal jako svůj cíl útočníka Manchesteru City Sergia Aguera. 'Bílý balet', jak se Realu přezdívá, se chystá nabídnout Gonzala Higuaina jako součást své nabídky za 23letého Argentince, který přišel do Manchesteru City minulé léto z Atletico Madrid. Ať tak či tak, Liga mistrů ho příští sezónu s největší pravděpodobností nemine ani v jednom z nich.

Aguero je v Manchesteru velice oblíbený, jelikož v probíhající sezóně již přispěl Manchesteru 23 góly. José Mourinho ho tak zařadil na první příčku svého listu fotbalistů, o které by měl zájem do příští sezóny. Real je připraven za Aguera nejen nabídnout Higuaina, ale k tomu ještě přidat 8,5 milionu liber (přes 2,5 miliardy korun).

Mourinhovi také nahrává nadávná rozepře Aguera se šéfem Manchesteru City Robertem Mancinim. Mancini se rozčílil nad zraněním Aguera a říká, že právě jeho neúčast v sobotním zápasem se Sunderlandem může za remízu 3:3. Aguero se nemohl zápasu zůčastnit, jelikož trpí bolestivými puchýři. Ty se mu objevily po aplikovaní anestetického spreje, který mu byl aplikován po zranění s Chelsea. I přesto, že Mancini neviní mladého útočníka, jejich vztahu to ovšem nepřispívá. "Je to pitomé zranění, ale není to jeho chyba. Velice mě mrzí, že se mu takováhle nepříjemná skutečnost stala. Je však neomluvitelné, abychom přišli o hráče kvůli takové hlouposti", řekl Mancini.

Manchester se určitě Aguera nebude chtít vzdát a to zejména, když si uvědomuje, že právě on je pro jejich hru klíčový. Přetsože nabídka Realu je velice štědrá, peníze rozhodně Manchester City netrapí a tak jí budou  odolávat. Real je ovšem známý tím, že když o nějakého hráče opravdu stojí, tak se jim ho také podaří získat. Madridské noviny AS navíc uveřejnily, že zeť fotbalové legendy Diega Maradony Aguero navíc už probíral svůj přesun zpátky do Španělska se svými spoluhráči. Fanoušci teď tak mohou začít tipovaní, kde se Aguero objeví příští sezónu.