Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nemůžeme stavět hru na jediném hráči, tvrdí Jelínek

26. 8. 2012

Liberec má za sebou týden, kdy slavil a smutnil. Získal tři body z dvojboje se švédskými hokejisty, kdysDjurgaarden zvítězil 6:2 a v sobotu prohrál s Brynäsem 1:2, čímž si zavřel bránu do k postupu z východní skupiny European Trophy do finálového turnaje.

Sázkové tipy jistě tak rozdílné výsledky neodhadovaly. Jelínek oba zápasy vidí naprosto odlišně. Hlavní rozdíl vidí ve střelecké síle.

„S Djurgaardenem jsme předvedli naši nejlepší třetinu v přípravě, kdy jsme dali ve druhé části pět gólů a zaslouženě vyhráli. S Brynäsem jsme nezačali špatně, ale pak jsme selhali v zakončení a nevyužili jsme ani relativně dlouhou přesilovku pět na tři, což se nevyplácí. Vyhrát doma na jeden vstřelený gól, to asi nejde, to je možné tady vedle na fotbalovém hřišti. Bohužel jsme zklamali jako střelci a švédský soupeř byl hlavně v konci zápasu takový drzejší a aktivnější, nebál se, naopak my jsme začali řešit jakýsi strach ze zodpovědnosti, byli jsme zataženější. Když jsme měli hrát jednoduše, tak jsme zkoušeli něco složitého, a když jsme měli puk raději přidržet, tak to bylo zase zbrklé a šance jsme zahazovali,“ hodnotí oba zápasy se švédskými soupeři Jelínek.

Na rozdíl od zápasu s Djurgaarden, s Brynäsem kapitan Nedvěd chyběl. Absence hráče byla cítit i dle Jelínka. „Utkání s Brynäsem bylo ovlivněno tím, že nehrál. To jsme viděli všichni obzvlášť v klíčových situacích, jako jsou přesilové hry nebo konec utkání. Do těchto fází hry potřebujeme donést jeho zkušenost a klid.“ Nicméně i přes sílu Nedvěda si je Jelínek vědom toho, že sázka na jediného hráče není dobrá. Je třeba se soustředit na hru a ne na jediného hráče.