Jdi na obsah Jdi na menu
 


Liberec se utká s Udine a na Jablonec čeká Betis Sevilla

9. 8. 2013

 Letošní rok se počet českých týmů v Evropské lize snížil na dva poměrně brzo. Překvapením pro všechny bylo, že to byla právě Sparta, která nezvládla svého soupeře. Dále ovšem postoupil Liberec s Jabloncem.

Evropská liga čeká v dalším předkole na Jablonec i Liberec. Ve čtvrtém kole se Liberec utká italským klubem Udine. To v minulé sezóně skončilo na pátém místě v Serii A. „Postoupit přes Udine by se rovnalo malému zázraku," prohlásil liberecký trenér Jaroslav Šilhavý, který ve vítězství moc nevěří.  Udine však před zápasem nebude mít odehraný žádný duel v letošní sezóně, což by Liberci mohlo pomoci. „I tak jsme narazili na jednoho z nejtěžších možných soupeřů, bude to obrovsky těžký dvojzápas. Ale jako nenasazení jsme si už nemohli moc vybírat. Dopředu se každopádně nevzdáváme," dodal kouč.

I Jablonec je přesvědčen o tom, že jejich soupeř ze španělské ligy bude v duelu favoritem. Betis Sevilla se umístila na sedmém místě a v mužstvu nemá žádnou fotbalovou celebritu. „Možnost konfrontace s předním týmem španělské ligy je pro nás velké plus a obrovská pocta. Jsme realisté, víme, že soupeř je favoritem. Ale na druhou stranu jsme také válečníci a postup se popereme," prozradil jablonecký trenér Roman Skuhravý

„Čeká nás těžký soupeř, od kterého očekávám, že bude výborně technicky a kombinačně vybavený. Ale když podáme výkon na hranici svých možností, máme šanci postoupit," prohlásil na webu Jablonce záložník Milan Kopic. Další novinky o evropských soutěžích i live výsledky nabízí bet365.