Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hynek konečně vyhrál domácí titul

19. 6. 2013

Nejen vynikající recenze, ale také titul mistra republiky po dlouhém čekání získal Kristián Hynek. Hynek o víkendu v Lužických horách na závodě Malevile Cup konečně získal cenu, o kterou se tak dlouho snažil.

„Závod je velice dobře obsazený. Startují u nás ti nejlepší maratonci i velká část špičky v cross country," řekl šéf závodu Radek Patrák. Jak se ukázalo, tím nejlepším byl právě Hynek. „Mám na mistrákách smůlu, vždycky mám nějaký problém, nikdy jsem titul nezískal a moc bych si ho přál," prozradil ještě před závodem nový mistr republiky.

„Jsem velmi šťastný, že jsem konečně prolomil smůlu. Přitom jsem se necítil úplně ve své kůži," je Hynek štěstím bez sebe. Hynkovi se podařilo porazit Pavla Boudnýho, Jiřího Nováka, Václava Ježka a Matouše Ulmana. Malevile Cup navíc přitáhl i řadu zahraničních cyklistických hvězd.

Hynek se přiznal, že ani nečekal průběh závodu v takovém stylu, jaký se mu povedl. Když se rozhodl zaútočit na Hvozd, tak nečekal, že už od té chvíli, co se mu podařilo předjet všechny soupeře, pojede zbytek závodu sám a to až do úplného cíle.

Hynkovi se tak titul mistra Evropy podařil doplnit i o mistra republiky, nyní už říká, že má další cíl a tím je mistr světa. Fanoušci můžou sledovat další novinky ze světa cyklistiky a začít sázení na výsledky zde.